10.05-30 TARP 4 SIENŲ/EGLĖS LEKEVIČIŪTĖS INSTALIACIJŲ PARODA

PARODA PRATĘSIAMA iki lapkričio 13 d.

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija spalio 5 – 30 dienomis lankytojus kviečia į Eglės Lekevičiūtės interaktyvių instaliacijų parodą TARP 4 SIENŲ iš parodų ciklo ŠIANDIEN AŠ.

Eglė Lekevičiūtė – interaktyvių instaliacijų kūrėja. Jos darbai kviečia žiūrovą ne tik žiūrėti, bet ir dalyvauti procese bei kartu kurti meno kūrinį – kaskart skirtingą, priklausantį nuo paties dalyvio indėlio, emocijos ir pajautos.

Mes visi gyvenam tarp sienų. Sienos gali atskirti, apjungti, gali ištirpti ir vėl atsirasti. Mažesnės ar didesnės sienos egzistuoja visur. Jos neleidžia išeiti, bet padeda atsiriboti. Jos trukdo palaikyti ryšį, bet padeda pailsėti. Kiekviena siena yra ir pradžia, ir pabaiga.

Sako, sienos turi ausis. O burną, nosį, akis, kojas, rankas, širdį? Gal siena yra žmogus, o žmogus yra siena?

Tarp keturių sienų praleidžiame nemažą dalį gyvenimo. Pandemija ypač tą leido pajusti. Tačiau sienos būna tiek išorinės, tiek vidinės. Asmeninis uždarumas, susikaustymas ar priešingai – išlaisvėjimas, asmenybės atsiskleidimas. Kaip išmokti plėsti savo ribas?

Ši paroda – tai keturios atskiros interaktyvios instaliacijos (kambariai, erdvės, nišos), tačiau, nors ir būdamos fiziškai atskirtos, tos erdvės tarpusavyje persipina, susijungia ir viena kitą papildo, iš jų tarsi susiformuoja  „miestas“/ „korys“.

Čia gali rasti sąsajų su kasdienine veikla, rutina ir kartu atsitraukti nuo jos – pažvelgti kitu kampu, žaismingiau ir su humoru. Netikėtumo elementai ir paprastas santykis su meno kūriniu suaugusiems leidžia pasijusti vaikais, o vaikams čia ir taip smagu. Taigi žiūrovas, patekęs į šią erdvę, neišvengiamai tampa kūrinio dalimi.

Parodų ciklas „Šiandien AŠ“, skirtas parodyti brandžius, įdomius menininkus ir tuo pačiu paminėti Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos veiklos 30-ties metų sukaktį. Tai Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu subrendę – atviri, laisvi, drąsiai eksperimentuojantys, bet ištikimi profesionaliojo meno principams, menininkai, savo kūrybinį kelią pradėję Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje. Parodų ciklas „Šiandien AŠ“, nukreiptas viešinti ir skatinti kūrybingą, atsakingą šiuolaikišką laikyseną. Numatomose parodų ekspozicijose svarbiausias akcentas – pabrėžti autorių raiškos novatoriškumą, pagarbą profesiniams įgūdžiams, laisvą asmenybinę raišką, peržengiančią žanrų, stilių ir priemonių ribas.

Parodą remia LIETUVOS KULTŪROS TARYBA.

Dalintis