ArtVilnius’21

Spalio 15-17 d. šurmuliavo didžiausias vizualiųjų menų renginys Rytų regione šiuolaikinio meno mugė ArtVilnius’21., po vienu stogu sukvietusi 55 galerijas iš 12 šalių. 

Šių metų mugėje dalyvavome kartu su menininku Antanu Zabielavičiumi, pristačiusiu instaliaciją AKISTATA. Antanas – vienas paslaptingiausių šiuolaikinių lietuvių menininkų, intensyviai kūręs 1995 – 2004 m. ir, plėtodamas konceptualizmo tradicijas, tapo vienu savo kartos lyderių. Vėliau pasitraukė iš viešo parodinio gyvenimo, tačiau kūrybos neatsisakė. 

Kūrinys AKISTATA – tai “kalnas” avižų ir tribūna su mikrofonu bei ne mažiau svarbi detalė – klausimas – how Art makes Art? Ši interaktyvi instaliacija kvietė mugės lankytoją įvertinti viešųjų kalbų prasmę bei išgirsti savąjį balsą, kitaip tariant, pasiklausyti savęs, sukurti performansą ir tapti jo dalimi.

Bet VVJMG – galerija, kuri stebina, kur suaugę grįžta į vaikystę, o vaikams ir taip visada smagu. Auksinės avižos, viliojančios savo šilta materija, traukte traukė mažus ir didelius “pasinerti į meną”.

Dalintis