07.07-09.05 PARODA “ŽMOGUS” – ŽALIOJI VEIKSMO ERDVĖ

Visą vasarą Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija kviečia į parodą/neparodą ŽMOGUS. 

Kaip ir kiekvieną vasarą – kviečiame lankytoją tapti parodos dalimi: būti, kurti, stebėti, veikti, susimąstyti, kas yra žmogus, kokia jo aplinka, kokia ateitis. 

I. Žalioji iniciatyva – vasaros miesto daržininkystės projektas. Daržas mieste ar „miesto“ daržas – tai proga susiburti, sutelkti bendruomenę, kur svarbiausiu derliumi laikomas bendravimas, edukacija, tolerancija ir pamąstymai apie ateitį. Čia mylimas ir puoselėjamas kiekvienas augalas, neskirstant į geruosius ir piktžoles, kurios dažnu atveju būna net vertesnės patekti ant mūsų stalo, bet išaugusios „ne vietoje“, ištremiamos į komposto dėžę.

Lygių galimybių laboratorijoje: agurkai, trauklapiai, moliūgai, žirniai, pomirodai, morkos, rabarbarai, avietės, kraujažolės, gvazdikėliai, balandos…

II. TV2021 – vaikų televizijos kanalas

III. Garsinė Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos piešinių, atrinktų iš archyvinio fondo, paroda – peržiūra.

Parodos kuratorius: Antanas Zabielavičius

Žaliosios erdvės architektė: Eglė Kielaitė

Parodų ciklas „Šiandien AŠ“, skirtas parodyti brandžius, įdomius menininkus ir tuo pačiu paminėti Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos veiklos 30-ties metų sukaktį. Tai Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu subrendę – atviri, laisvi, drąsiai eksperimentuojantys, bet ištikimi profesionaliojo meno principams, menininkai, savo kūrybinį kelią pradėję Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje. Projektas „Šiandien AŠ“, nukreiptas viešinti ir skatinti kūrybingą, atsakingą šiuolaikišką laikyseną. Numatomose parodų ekspozicijose svarbiausias akcentas – pabrėžti autorių raiškos novatoriškumą, pagarbą profesiniams įgūdžiams, laisvą asmenybinę raišką, peržengiančią žanrų, stilių ir priemonių ribas.

Dalintis