05.04 – 05.28 PARODA „MOKYKLA“

Gegužės 4 – 28 d. VVJMG veiks Manto Maziliausko paroda MOKYKLA, žiūrovo pojūčius įtraukiantis kūrybos veiksmas galerijos erdvėje iš šviesos, erdvės ir daiktų.

Mantas Maziliauskas – tapytojas, skulptorius, architektas, visuomenės veikėjas. Jo parodos sukuria netikėtą, įspūdingą erdvės pojūtį. Tai žiūrovo žvilgsnį ir kūną, judėjimą ir visus pojūčius įtraukiantis nuotykis, kuriame naujai išgyvenama galerijos erdvė. Architektūros, skulptūros, tapybos sintezė šio menininko kūryboje prabyla tolimais ritualinių apeigų vaizdais. Autoriui labai svarbi medžio prigimtis, todėl jo instaliacijose gausu žmogaus ir miško, kūno ir medžio simbolikos.

Paklaustas, kaip jį pristatyti, sako – „aš tautodailininkas ir patikslina, šiuolaikinės tautos vaizdumo kūrėjas“. 

Trumpai apie autorių:
Mantas Maziliauskas (g. 1977) Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybos ir architektūros studijas. Parodose dalyvauja nuo 1990. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 2011 m. Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykloje įkūrė ir vadovauja studijai „Architektūra. Nuo pajautos iki rakto”. Skaito paskaitas apie architektūrą Lietuvoje ir svetur. 2014 m. įkūrė neformalų judėjimą „Sparnai. Lietuvos meno mokykla”, nuo 2006 m. kuruoja tapybos judėjimą „Baltas vėjas”, 2019 m. įkūrė Meno mokyklą ir prūsų kultūros namus „Septynetas” Žvėryne. Surengė daugiau kaip 40 meno stovyklų-plenerų. Gyvena ir kuria Vilniuje.

Plačiau http://www.xn--m-pjvis-3sb.lt/kuriniai

Parodų ciklas „Šiandien AŠ“, skirtas parodyti brandžius, įdomius menininkus ir tuo pačiu paminėti Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos veiklos 30-ties metų sukaktį. Tai Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu subrendę – atviri, laisvi, drąsiai eksperimentuojantys, bet ištikimi profesionaliojo meno principams, menininkai, savo kūrybinį kelią pradėję Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje. Projektas „Šiandien AŠ“, nukreiptas viešinti ir skatinti kūrybingą, atsakingą šiuolaikišką laikyseną. Numatomose parodų ekspozicijose svarbiausias akcentas – pabrėžti autorių raiškos novatoriškumą, pagarbą profesiniams įgūdžiams, laisvą asmenybinę raišką, peržengiančią žanrų, stilių ir priemonių ribas.

Kūrybos veiksmas, besirandantis iš energijos pertekliaus… turbūt tam, kad pasaulis galėtų veikti, suktis, gyvuoti… išsigelbėti. Nors panašu, kad jis – bereikšmis veiksmas, bet tikrai prasmingas, kaip ir Saulės žėrėjimas Marių bangose.

Manto Maziliausko paroda MOKYKLA – tai žiūrovo pojūčius įtraukiantis nuotykis, kuriame naujai išgyvenama galerijos erdvė.

Dalintis