06.01-06.11 PARODA “GYVYBĖ”

Birželio 1 – 11d. Galerijoje veiks Godos Lukaitės ir jos mokinių, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos suaugusiųjų grupės, tapybos paroda GYVYBĖ iš ciklo ŠIANDIEN AŠ.

“Su dailės mokyklos suaugusiųjų grupe pradėjau dirbti prieš porą metų. Atėjus sutikau daug talentingų, kruopščių, kūrybingų žmonių. Prieš mane šią grupę tapyti mokė menininkė Rūta Katiliūtė, tad iš karto pajutau menišką, kurti įpratusių žmonių atmosferą.
Norėdama apjungti savo bei įdomių, tačiau labai skirtingų moterų kūrybą, pasirinkau gyvybės, gamtos tematiką. Gamta yra sakrali vieta, kurioje daugelis iš mūsų atrandame ramybę. Kuriant taip pat galime pajausti panašių, meditatyvių jausmų. Gretinu gamtą, jos gyvybę su kuriamais paveikslais. Juk paveikslas kaip ir gyvybė yra kintantis bei augantis objektas. Bekuriant keičiasi jo svoris, didėja tapybiniai sluoksniai, kraunasi minčių, idėjų klodai.
Viskas prasideda nuo porėmio apsitraukimo ar drobės nusipirkimo, idėjos apgalvojimo, ekspresyvaus mosto ar kruopščiai sugalvoto eskizo. Tai paveikslo gyvenimo pradžia. Po to seka atlikimas – kelių sluoksnių dažų užtepimas, galbūt visko nuvalymas? Permąstymas? Paveikslo padėjimas į kampą, vėl sugrįžimas prie jo? Kiekvienam menininkui kūrybos procesas yra savitas ir skirtingas. Net ir pabaigtas tapyti paveikslas toliau gyvena savo gyvenimą. Galbūt jis suranda naujus namus, kabo ant sienos, džiugindamas žmones, stebi ir augina savyje papildomą atsiminimų ir prasmių sluoksnį” – sako parodos kuratorė Goda Lukaitė.

DALYVIAI:

Vasarė Ivlijevaitė, Jurgita Aniulė, Jurgita Bilinskaitė, Giedrė Petrauskienė, Virginija Navickienė, Bronislava Kiselienė, Jelena Liutvinienė, Božena Adamkovič, Laura Janavičiūtė, Asta Klimavičienė, Asta Maziliauskaitė, Laimutė Stačiokienė, Daiva Janavičienė.

Parodos kuratorė bei grupės mokytoja menininkė Goda Lukaitė.

Parodų ciklas „Šiandien AŠ“, skirtas parodyti brandžius, įdomius menininkus ir tuo pačiu paminėti Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos veiklos 30-ties metų sukaktį. Tai Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu subrendę – atviri, laisvi, drąsiai eksperimentuojantys, bet ištikimi profesionaliojo meno principams, menininkai, savo kūrybinį kelią pradėję Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje. Projektas „Šiandien AŠ“, nukreiptas viešinti ir skatinti kūrybingą, atsakingą šiuolaikišką laikyseną. Numatomose parodų ekspozicijose svarbiausias akcentas – pabrėžti autorių raiškos novatoriškumą, pagarbą profesiniams įgūdžiams, laisvą asmenybinę raišką, peržengiančią žanrų, stilių ir priemonių ribas.

Dalintis