Paroda GEDIMINO MIESTAS

02.01 – 02.28 | GEDIMINO MIESTAS

Visą vasario mėnesį VVJ galerijoje kviečiame aplankyti interaktyvią parodą GEDIMINO MIESTAS, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Savarankiškai parodą galite aplankyti nemokamai. Lankantis su grupe, kviečiame užsisakyti ekskursiją arba ekskursiją su kūrybiniu užsiėmimu bei pranešti apie planuojamą atvykimo laiką. 

Ar kada susimąstėte, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino miegamasis, jo lova? Kokius sapnus jis sapnavo? Ką apie jį kalbėjo visa Europa? Interaktyvi paroda GEDIMINO MIESTAS kviečia nusikelti į XIII-XIV amžiaus Vilnių ir žaismingai atskleisti amžių paslaptis. 
Parodos ašis: Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, savo diplomatiškais veiksmais išplėtęs ryšius su Vakarų Europa ir laiškais kvietęs čia skirtingų sričių atstovus. Dabar, po 700 metų savo palinkėjimus Vilniui į laiškus sudėjo „Gedimino miesto darželio” auklėtiniai, o prie jų prisijungti ir savo palinkėjimą turės progą parašyti kiekvienas parodos lankytojas. Mažųjų lankytojų lauks 2,5 metrų aukščio Gedimino pilis, kubų dėlionė, žymių Vilniaus objektų paieškos bei tyrinėjimai ieškant lemtingų Gedimino sapno simbolių, kurie padės perskaityti slaptą XIII-XIV a. raštą. 
Parodoje susipina profesionalių menininkų bei mažųjų kūrėjų darbas. Vaikai savo kūrybines idėjas realizavo kartu su „Gedimino miesto mokyklos“ dailės mokytoja Žilvita Žiezdryte-Pilkauske bei teatro mokytoju Dainiumi Vengeliu, menininke, interaktyvių parodų vaikams ir suaugusiems kūrėja Egle Lekevičiūte, menininke scenografe Šarūne Pečiukonyte. 
Tyrinėti. Veikti. Kurti. Atrasti. Tai keturi parodos tikslai, kuriais kviečiame prisijungti prie „Vilnius: 700 metų jaunas”, didžiuotis savo miesto istorija ir ugdyti patriotiškumą. Vilnių, kaip ir pačią valstybę, kuriame mes visi, nes visi esame to dalis

Parodos iniciatorė: Daiva Gerdzevičienė

Parodos kuratorė: Eglė Lekevičiūtė

Instaliacijų idėjos bei įgyvendinimas: Eglė Lekevičiūtė, Šarūnė Pečiukonytė

Parodoje panaudoti “Gedimino miesto darželio” auklėtinių, kuruojamų dailės mokytojos Žilvitos Žiezdrytės-Pilkauskės bei teatro mokytojo Dainiaus Vengelio, darbai.

Technininis įgyvendinimas: Rytis Urbakavičius

Parodą remia: AB “Linas”, UAB “Audėjas”

Dalintis