SUMENĖK

SU-MENĖK’23

Išplėskime akiratį šiuolaikiniu menu! Visą vasario mėnesį keliaukite po Vilnių ir jo galerijas bei muziejus.

VVJ galerija kviečia visu mažus ir didelius tyrinėti Vilnių, interaktyvioje parodoje GEDIMINO MIESTAS

Plakatas GEDIMINO MIESTAS

Ar kada susimąstėte, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino miegamasis, jo lova? Kokius sapnus jis sapnavo? Ką apie jį kalbėjo visa Europa? Interaktyvi paroda GEDIMINO MIESTAS kviečia nusikelti į XIII-XIV amžiaus Vilnių ir žaismingai atskleisti amžių paslaptis. 
Parodos ašis: Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, savo diplomatiškais veiksmais išplėtęs ryšius su Vakarų Europa ir laiškais kvietęs čia skirtingų sričių atstovus. Dabar, po 700 metų savo palinkėjimus Vilniui į laiškus sudėjo „Gedimino miesto darželio” auklėtiniai, o prie jų prisijungti ir savo palinkėjimą turės progą parašyti kiekvienas parodos lankytojas. Mažųjų lankytojų lauks 2,5 metrų aukščio Gedimino pilis, kubų dėlionė, žymių Vilniaus objektų paieškos bei tyrinėjimai ieškant lemtingų Gedimino sapno simbolių, kurie padės perskaityti slaptą XIII-XIV a. raštą. 
Parodoje susipina profesionalių menininkų bei mažųjų kūrėjų darbas. Vaikai savo kūrybines idėjas realizavo kartu su „Gedimino miesto mokyklos“ dailės mokytoja Žilvita Žiezdryte-Pilkauske bei teatro mokytoju Dainiumi Vengeliu, menininke, interaktyvių parodų vaikams ir suaugusiems kūrėja Egle Lekevičiūte, menininke scenografe Šarūne Pečiukonyte. 
Tyrinėti. Veikti. Kurti. Atrasti. Tai keturi parodos tikslai, kuriais kviečiame prisijungti prie „Vilnius: 700 metų jaunas”, didžiuotis savo miesto istorija ir ugdyti patriotiškumą. Vilnių, kaip ir pačią valstybę, kuriame mes visi, nes visi esame to dalis

Speciali vasario mėnesio programa:

Penktadieniais 17 val. Kūrybinis laiškų rašymas 6-10 m. vaikams, šeimoms. 

Šeštadieniais ir sekmadieniais 13 val. ekskursija po parodą GEDIMINO MIESTAS

 

Renginiai nemokami, bet reikalinga registracija 

Dalintis