SUMENĖK2022

SUMENĖK sugrįžta. Visą vasario mėnesį savaitgaliais keliaukite zuikiu specialiu meno maršrutu, kurį sudaro net 31 stotelė, laukianti jūsų su specialia programa. Visas maršrutas www.sumenek.lt

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje jūsų laukia net dvi parodos

Interaktyvi paroda „Būtybių tyrinėtojos kabinetas“

Parodoje patrauklia forma susipina mitologija, tautosaka, tyrinėtojo buitis bei gamtos objektai, pasakojantys unikalias tikras ir tariamas istorijas. Paslaptingos mokslininkės Emilijos tyrinėjimų erdvėje pristatomos devynios lietuvių mitinės būtybės ir vienas tariamai iš Islandijos parsivežtas radinys. Pasakojimu siekiama atskleisti mitologijos universalumą, padėti į paveldą ir tradicijas pažvelgti naujai. Eksponatai apie būtybes pasakoja netiesiogiai, tai – surinkti „įrodymai“, iki galo neatskleidžiantys, ar realiai egzistuoja šios būtybės, ar tik tikėjimas jomis.

Paroda – pojūčių erdvė „Matoma nematoma“

Kuriant parodą, dalyvavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro bei Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos mokiniai. Visi tyrinėjo mišką, jo gyvenimą, vaizdus, kvapus, garsus, pojūčius, miško gyventojus, jų buveines ir paliktus pėdsakus. Taip gimė erdvė, kur apsigyveno fantastinio miško būtybės, jos visos turi savo istorijas, buveines, charakterius. Kaip ir tikrame miške, šie gyventojai slapstosi, nors palieka pėdsakus. Ieškokite ir kurkite, tyrinėkite drąsiai, bet atsargiai. Miškas yra įvairus ir nenuspėjamas. Niekada negali žinoti, kuris padaras yra mielas ir švelnus, o kuris kandžiojasi… Paroda pritaikyta įvairių supergalių turintiems asmenims.

Speciali vasario mėnesio programa

Penktadieniais. Mokyklų ir darželių diena: ekskursijos po parodą vaikų grupėms

Penktadieniais 18 val. Mitologinių istorijų kūrimo dirbtuvės 6–10 m. vaikams „Pasakų teatras“

Šeštadieniais 13 val. Ekskursija ir kūrybinės dirbtuvės su parodos autoriais „Būtybių tyrinėtojos kabinetas“

Šeštadieniais 14 val. Kūrybinės dirbtuvės 4–8 m. vaikams „Su teptuku per pasaulį“

Renginiai nemokami, bet reikalinga registracija 

Dalintis