KRISTINA NORVILAITĖ | IŠGYVENTI VILNIŲ

Gruodžio 22 – sausio 23 d. VVJ meno galerijoje veiks Kristinos Norvilaitės paroda IŠGYVENTI VILNIŲ.

Kristina Norvilaitė – originalų braižą turinti grafikė, knygų dailininkė ir dėstytoja. Kaune gimusi menininkė jau beveik trisdešimt metų gyvena Vilniuje, o jos įkurtoje galerijoje Užupyje verda intensyvus kultūrinis gyvenimas, apjungiantis menininkus iš įvairių sričių.  

Parodoje „Išgyventi Vilnių“ Kristina Norvilaitė itin asmeniškai ir atvirai pasakoja savo patirtį bandant pažinti, suvokti, priimti ir pamilti Vilnių. Čia esantys specialiai parodai sukurti grafikos ir tapybos darbai, objektai ir instaliacijos kupini išraiškingų metaforų bei ženklų, kurie, nors dažnu atveju turi asociacijų su universaliais religiniais simboliais, barokine Vilniaus architektūra, tačiau vis tik kuria visiškai individualią ikonologiją ir ikonografiją. Kūriniai pilni autobiografinių nuorodų, itin asmeniškų vaizdų ir objektų, kuriuos papildo pačios menininkės tekstai.  

Savo patirties istoriją Norvilaitė pradeda pasakoti nuo pat pirmųjų dienų, kuomet iš Kauno atvykusi studijuoti į Vilnių susidūrė su nauja vieta, žmonėmis, su jai neįprastais mąstymo bei elgsenos būdais, sudėtinga ir konkurencinga studijų aplinka, naujo miesto tapatybe, architektūra, dydžiu, istorijomis ir personažais. Menininkės kuriamoje istorijoje Vilnius iškyla kaip gyvas ir ryškų charakterį turintis veikėjas, su kuriuo menininkė išgyvena sudėtingą, daugiaprasmį santykį. Tai meilės ir neapykantos istorija, galiausiai pasibaigianti atleidimu ir susitaikymu.

Tai žvilgsnis į Vilnių iš šono. Kurdama savo pasakojimą menininkė tikisi atrasti bendras sąsajas su kitų žmonių, kuriems Vilnius nebuvo gimtasis miestas, patirtimis. Kuriems, kaip ir jai pačiai, Vilnius tapo nuosavo mentaliteto, tapatybės formuotoju, pakeitusiu ne tik mąstymą, bet ir likimą.

Parodos kuratorė: Algė Gudaitytė

Parodos koordinatorė: Eglė Kielaitė

Parodos technikas: Rytis Urbakavičius

Dalintis