11.16-12.10|ATVIRUKAI IŠ KARO ZONOS

Lapkričio 16 – gruodžio 10 d. kviečiame aplankyti Ukrainos meno laboratorijos Aza Nizi Maza vaikų darbų parodą.

Jai 13 metų, ji dailininkė ir ji tapo savo paveikslus metro stotyje…
Tai galėtų būti nuostabus meno projektas, jei būtų kažkur Niujorke ar Londone gražų pavasarį. Tačiau ji ukrainietė iš Charkivo. Ir šiuo atveju metro stotys naudojamos kaip slėptuvės. Ji ir šimtai kitų vaikų slepiasi su savo šeimomis nuo agresijos ir žudančių sunkiosios artilerijos smūgių į civilinius objektus. Visi jie labai bijo. Ir tapo piešinius apie karą. Šie meno kūriniai yra žinutės milijonams šios planetos gyventojų.
Aza Nizi Maza yra meno laboratorija ir kūrybinė studija vaikams, kuri duris atvėrė Nikolajaus ir Marijos Kolomiets pastangomis dar 2012 m. Charkive.
 
Rusijos armijos agresijos pradžioje Nikolajus tą pačią akimirką studiją perkėlė į Charkivo metro stotį. Ji ne tik tapo itin svarbiu prieglobsčiu. Daugumai Charkivo gyventojų ji tapo antraisiais namais. Kartu su jaunaisiais požemio rezidentais, studijos mokiniai besitęsiančio karo metu ir toliau tapė. Šie kūriniai atspindi jausmus ir mintis, kurias vaikai jaučia savo miestui, šaliai ir kaip jie suvokia stipriai pasikeitusią realybę. “Nestojant oro atakoms, studija net tris savaites veikė kaip prieglobstis nuo bombardavimo. Čia slėpėsi per 50 žmonių iki kol galėjo būti evakuoti. Tuomet aš supratau, kad mes privalome ką nors daryti. Matydamas, kiek šioje metro stotyje slepiasi vaikų (kai kurie ten leido visas dienas, kiti atvykdavo pernakvoti), nusprendėme tęsti savo veiklą ir padėti vaikams” – sakė Nikolajus.

Dalintis