10 08 – 10 27 Projektas “Artišokas: alternatyvūs kūrybos vakarai jaunimui”

APIE PROJEKTĄ

„Artišoko“ idėja kilo iš būtinybės atsigręžti į šiuolaikinio jaunimo kokybiško neformalaus kūrybinio užimtumo, kūrybiško verslumo ugdymo ir kūrybiškumo skatinimo būtinybę Lietuvoje.

Projektas „Artišokas“, tai alternatyvūs kūrybos vakarai, susitikimai, pokalbiai, kūrybinės dirbtuvės skirtos Lietuvos jaunimui (15-18 m.), skatinančios jaunimo verslumą, idėjų generavimą, motyvuojančios, raminančios ir ugdančios kūrybiškumą. Visi šie segmentai yra būtini siekiant būti konkurencingu šiandieninėje visuomenėje, kur jaunas žmogus dažnai jaučiasi pasimetęs, yra nemotyvuotas ir nežinantis ko griebtis.

Siekiame, kad projekto veiklos būtų tarpdiscipliniškos, aktualios jaunimui, skatinančios jaunimo verslumą, įtraukiančios, nesukeliančios papildomos įtampos, priešingai – raminančios ir suteikiančios pasitikėjimą savo jėgomis. Kūrybinių dirbtuvių jaunimas metu aiškinsis vizualinės komunikacijos principus, kompozicijos dėsnius, mokysis dirbti komandoje, pastabumo, atvirumo, viešo kalbėjimo subtilybių, kūrybos pagrindų, pieš, tapys, dalyvaus grafikos dirbtuvėse ir pan.

Į projekto veiklas  siekiame įtraukti kuo įvairesnių specialybių inspiruojančius menininkus, pedagogus, jaunus kūrėjus ir aktorius (tekstilės, grafikos, dizaino, dailės, medijų meno, šokio meno, dailės terapijos, verslo atstovus, muzikantus ir kt.), kurie novatoriškomis priemonėmis ir šiuolaikinėmis edukacijomis, savo sėkmės istorijomis skatintų jaunimą atskleisti savo vidines emocijas, pajusti kūrybos naudą ir kūrybiškumą pritaikyti kasdieninėse situacijose.

Projekto metu bus surengta 20 panašaus pobūdžio susitikimų kūrybinių dirbtuvių.  Projektą užbaigs  paroda ekspozicijų salėje „Vieno kūrinio kampas“, kurioje bus eksponuojami susitikimų-kūrybinių dirbtuvių metu sukurti darbai ir foto medžiaga vaizduojanti veiklų procesą. Paroda bus organizuojama siekiant įkvėpti kitus sekti mūsų geros praktikos pavyzdžiu. Tikslus parodos atidarymo laikas ir data bus paskelbti projekto eigoje.

Visos veiklos NEMOKAMOS! Į veiklas prašome registruotis telefonu +37064517130 arba el. paštu vaikujaunimogalerija@gmail.com.

 

Projekto dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Projekto vadovė Justina Gražytė

Projekto koordinatorė Dovilė Stasiulytė

 

PROJEKTO VEIKLŲ TVARKARAŠTIS

1

2

3

 

Dalintis