ArtVilnius’23

14-oji meno mugė „ArtVilnius’23“ vyks spalio 13–15 dienomis „Litexpo“.

„ArtVilnius’23“ šiemet dalyvaus 70 meno galerijų ir institucijų bei 300 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Šių metų meno mugės „ArtVilnius“ tema ir akcentas – performatyvumas. Mugės rengėjai kviečia į performatyvumo sampratą pažvelgti atvirai ir kūrybingai, drąsiai apie jį kalbėti ir diskutuoti su šiuo reiškiniu siejamas, plačiausias jo interpretacijas. 

Šiais metais dalyvaujame kartu su menininke Jurgita Juodyte. 

J. Juodytė- menininkė, grafikos dizainerė ir lektorė. Dirba tarpdisciplininių projektų, videoperformanso, socialinio dizaino, konceptualaus meno, knygų dizaino ir komunikacijos srityse.

ArtVilnius’23 metu Jurgita pristato tris videoperformansus:

  • GERA MAMA / BLOGA MAMA (2013 m.)
  • Le-Modulor (2020 m.)
  • My cube (2017 m.)

Menininkės kūrybinės idėjos gimsta analizuojant socialinių problemų komentarus ir populiarosios komunikacijos įžvalgas: reklamos pagalba parduodamus gyvenimo būdus ir klišes, lyčių stereotipus, masinės komunikacijos kritiką.

Kūriniai, siūlomi ArtVilniaus meno mugei, yra videoperformansai, analizuojantys įvairias socialinio ir meninio, kūrybinio gyvenimo temas, taisykles, išankstinius visuomenės naudojamus stereotipus ir jų taikymo pasekmes, kintančias tos pačios visuomenės išgyvenimo ir vertybių normas antropoceno eroje bei realaus gyvenimo virsmus. Dauguma kūrinių kalba apie tai, ką reiškia būti moterimi-motina-menininke, su kokiais  lūkesčiais susiduria moteris, koks jos vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje arba – kaip veikia primesto vaidmens išgyvenimo procesai.

Dalintis