VILNIAUS VAIKŲ IR JAUNIMO DAILĖS MOKYKLOS PAAUGLIŲ PARODA – PERŽIŪRA

Gegužės 20 – birželio 1 d. VVJ meno galerija kviečia aplankyti Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokinių parodą – peržiūrą.

VVJ meno galerija atveria duris kitokių parodų ciklui: šįkart dėmesio centre – Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai, pristatantys geriausius pusmečio kūrybos darbus. Tai ypatinga galimybė mokiniams, jų artimiesiems ir draugams išvysti pusmečio kūrinius erdvėje, kurioje parodas nuolat rengia profesionalūs menininkai.

12 – 14 m. paauglių kūryboje vis stipriau skleidžiasi kiekvieno mokinio savastis – charakteris, pasaulėjauta, nuotaikos. Tai atspindi didžiulė kūrinių įvairovė: vienų mokinių kūryba išsiskiria jautriais koloritais ir tapybiškumu, kiti darbai nustebina drąsiais piešinių motyvais ir ryškiomis spalvomis, švelniais grafito štrichais ar netikėta skirtingų technikų derme, dar kiti mokiniai geriausiai atsiskleidžia įspūdingoje trimatėje kūryboje, o kai kurie sužavi ypač puikiais grafikos atspaudais.

Parodos metu vyksta peržiūros – darbų pristatymai, kurių metu išsamiai aptariama kiekvieno mokinio pažanga, dalijamasi kūrinių istorijomis, įžvalgomis, patarimais ir palinkėjimais. Pamatyti savo ir kitų pusmečio kūrybos vaisius vienoje vietoje yra nepaprastai svarbi mokymosi bei tobulėjimo dalis. Mokytis apie kūrybą kalbėti, priimti konstruktyvią kritiką, pripažinti, jog kažkas pavyko ne visai taip, kaip norėta, išdrįsti pagirti draugą ir pasidžiaugti savo bei kito sėkme – visa tai neatsiejama ne tik nuo vingiuoto ir nepaprastai įdomaus kūrybinio kelio, bet ir nuo gyvenimo sėkmės.

Parodų-peržiūrų laikas:

Mokytojų Agnės Jonkutės ir Sigitos Morkūnaitės-Gipienės mokinių darbai eksponuojami  gegužės 20 – 25 dienomis.
Mokytojų Jurgos Barilaitės ir Andriaus Makarevičiaus mokiniai pristatomi gegužės 27 – birželio 1 dienomis.

Dalintis