06.30-09.10|PAUKŠČIAI

Iki rugsėjo 30 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija kviečia į interaktyvią parodą – veiksmo erdvę PAUKŠČIAI. 

Jau tradicija tampa, kad vasaros metu Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje eksponuojami mažųjų ateities kūrėjų – Galeriuko edukacijų lankytojų – darbeliai, kurie, su menininkų pagalba, tampa įspūdinga temine instaliacija. Šių metų parodos PAUKŠČIAI autorė – menininkė Eglė Lekevičiūtė.

PAUKŠČIAI – tai interaktyvi, edukacinė paroda – veiksmo erdvė, nukelianti lankytoją į paslaptingą paukščių karalystę, kviečianti kūrybiškai pažvelgti į mūsų aplinkoje dažniausiai sutinkamus sparnuočius, patyrinėti jų gyvenamąsias vietas ir net patiems įsijausti į paukščio gyvenimą. Ekspozicija sukurta ne tik žiūrėti, bet ir patirti, atrasti, nustebti. Orientuota į vaikus, bet ne mažiau patraukli ir suaugusiems.

Paroda PAUKŠČIAI iš ciklo VISIŠKAI NEVAIKIŠKAI skirta vaiko beribiam kūrybiškumui įprasminti. Tai vaikų minčių, jausmų, idėjų atspindys darbuose. Vaikas kūrinius vertina pagal formas, spalvas, tyrinėdamas supančią aplinką atranda savas paraleles su ja. Mes dažnai vaikų kūrybą kvestionuojame kaip “vaikišką”, siekdami pabrėžti, kad ji yra apie nieką, nesusimąstydami, kad gal joje slypi labai konceptualios, globalias problemas siekiančios išspręsti idėjos. Todėl šiuo parodų ciklu siūlome į meną pažvelgti vaiko akimis, susitapatinti su jo mąstymu, priimti natūralumą ir nuoširdų jo pasaulį.

Eglė Lekevičiūtė – interaktyvių instaliacijų kūrėja. Jos darbai kviečia žiūrovą ne tik žiūrėti, bet ir dalyvauti procese bei kartu kurti meno kūrinį – kaskart skirtingą, priklausantį nuo paties dalyvio indėlio, emocijos ir pajautos. Ji kuria ne tik personalines parodas, bet ir jungiasi į bendrus projektus su kitais menininkais. Prieš metus vykusioje MO muziejaus parodoje “Ežeras pilnas žvaigždžių” (kuratorė Karen Vanhercke), Eglė kartu su Justina Gražyte, naudojant UAB „Audėjas“ audinius, įgyvendino parodos rengėjų sugalvotą idėją – 80 kvadratinių metrų minkštą kilimą. Šioje parodoje minkšti objektai sukurti naudojant tokius pačius UAB „Audėjas“ audinius ir pasitelkiant Justinos Gražytės pasiūlytą atlikimo techniką.

GALERIUKO kūrybiškumo inkubatoriaus tikslas – ugdyti savarankiškai mąstantį, žingeidų meninių formų žiūrovą ir kūrėją, būsimą meno galerijos lankytoją ir taip plėsti meno ir kultūros vartotojų auditoriją. Vaikų edukatorės: Vida Židonienė, Sigita Emilė Bausienė.

Parodoje panaudoti Galeriuko lankytojų 1 – 10 m. vaikų, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokinių, Trakų meno mokyklos kūriniai paukščių tema. Ekspozicija ruošta remiantis Salemono Paltanavičiaus knyga “Paukščiai paukščiai” (Alma Littera, 2021). Techninis parodos įgyvendinimas Ryčio Urbakavičiaus.

Esame dėkingi visiems, prisidėjusiems prie parodos įgyvendinimo: Vilniaus miesto savivaldybei už finansinį indėlį, UAB “Audėjas” už paramą audiniais, Mykalojui Smulskiui, Tomui Ūsovui bei kitiems savanoriams, padėjusiems rengti parodą, UAB “Alma Littera” už leidimą naudotis Salemono Paltanavičiaus knygos “Paukščiai paukščiai” iliustracijomis bei informacija, Rūtai Bartašiūtei už medinių plasnojančių paukščių gamybą.

Dalintis