ARTVILNIUS’22

Traptautinė meno mugė ArtVilnius’22 vyks spalio 7–9 dienomis, „Litexpo“.

ArtVilnius’22 tema – ekologija, ypatingą dėmesį skiriant instaliacijos ir skulptūros žanrams,  mugės viešnia – Ukraina.  ArtVilnius’22 programoje dalyvaus 70 meno galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių. 

Šių metų mugėje dalyvavome kartu su menininke Egle Lekevičiūte, pristatančią instaliaciją SIENOS. Eglė Lekevičiūtė – interaktyvių instaliacijų kūrėja. Jos darbai kviečia žiūrovą ne tik žiūrėti, bet ir dalyvauti procese bei kartu kurti meno kūrinį – kaskart skirtingą, priklausantį nuo paties dalyvio indėlio, emocijos ir pajautos.

Mes visi gyvenam tarp sienų. Sienos gali atskirti, apjungti, gali ištirpti ir vėl atsirasti. Mažesnės ar didesnės sienos egzistuoja visur. Jos neleidžia išeiti, bet padeda atsiriboti. Jos trukdo palaikyti ryšį, bet padeda pailsėti. Kiekviena siena yra ir pradžia, ir pabaiga. Netikėtumo elementai ir paprastas santykis su meno kūriniu suaugusiems leidžia pasijusti vaikais, o vaikams čia ir taip smagu. Taigi žiūrovas, patekęs į šią erdvę, neišvengiamai tampa kūrinio dalimi.

 

Dalintis