NAMINIS MODELINAS

Vaikai mėgsta kažką minkyti rankose – tam puikiai pasitarnauja modelinas. Iš jo galima lipdyti figūras ir statinius, daryti kalnus ir pelkes gyvūnams klampinti, vežioti mašinomis kaip prekes ar statybines medžiagas, tiesiog maigyti tarp pirštų… Kai paduodu mūsų indą su naminiu modelinu, tai ilgam būna ramu 🙂
O šis savadarbis modelinas tiesiog puikus. Ir nenuodingas, nes iš maisto ir maistinių dažų. Jį galima ragauti, vis tiek daug nesuvalgys, nes sūrus nesvietiškai. Didelis pliusas, kad ir iš kilimo puikiai išsiplauna (kiek pamirkius) 😃
 
Dalinuosi savo mėgiamiausio modelino receptu:
 
1 puodelis druskos
2 puodeliai vandens
2 puodeliai miltų
1 arbatinis šaukštelis citrinos rūgšties
3 šaukštai aliejaus
Maistiniai dažai arba prieskoniai (ciberžolė, cinamonas, paprika ar pan.) Užtenka turėti mėlynus ir raudonus dažus, geltonai nudažo ciberžolė, o kiti atspalviai išgaunami maišant ir minkant jau turimas spalvas.
 
Visus ingredientus sumaišyti ir kaitinti puode ant silpnos ugnies nuolatos maišant. Tai ne visada taip lengva kaip atrodo 😃 Pamažu modelinas tirštėja kol galiausiai nebelimpa prie šaukšto ir rankų. Tuomet laikas išimti modeliną ir atvėsinti.
 

Kai nelipdome, modeliną laikome uždarytą sandariuose indeliuose. Tokiu būdu jis mums išsilaiko iki pusės metų. Paliktas ilgai neuždengtas sudžiūva, tad norint turėti žaisliukus iš modelino, juos galima nulipdyti ir išdžiovinti. Jeigu turite laiko ir kantrybės, laikykite kelias savaites kažkur pasidėję, kol išdžius. Jeigu žaisliukų norisi tiesiog čia ir dabar, jūsų pagalbininkė bus orkaitė – iškepkite ir atvėsinkite. Turėtų sukietėti.

Sėkmingos kūrybos ir smagių žaidimų!

Dalintis