Loreta Zdanavičienė

„Karantiną leidžiu tapydama. Geriausiai jaučiuosi, kai tapau, o dabar turiu tam pakankamai laiko. Pradžioje tapiau vaizdus pro langą, stebėjau besikeičiantį Reformatų skverą.  Dabar tęsiu savo Siuvinėtų istorijų ciklą ir ruošiuosi parodai Arkoje“ – sako tapytoja Loreta Zdanavičienė. 

Loreta jau daug metų dirba Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje, rengė ne vieną personalinę bei grupinę parodą Galerijoje, o šiemet ji bus viena iš menininkių, kurią pristatysime tarptautinės meno mugės ArtVilnius’20 metu. Mugėje ji pristatys paveikslų ciklą „Siuvinėtos istorijos“. 

Šis ciklo paveikslai, kuriuose išsaugoti paprastų lietuvių moterų atsiminimai, tai bandymas stabtelti laike ir vėl juo keliauti, pasakojant istorijas, pratęsiant siuvinių gyvenimus, juos naujai prikeliant. Kaip pasakoja pati Loreta – „kiekvieną išsiuvinėtą audeklą – užtiesalą, staltiesę, servetėlę, pagalvės užvalkaliuką – dailiai, kruopščiai, su didžiule atida ir pagarba aptapau, išsaugant bei išryškinant senosios tekstilės grožį. Autentiškas siuvinėtas raštas ar jo fragmentas man padiktuoja paveikslo kompozicijos struktūrą, net koloritą. Derindama siuvinio ornamentiką sukuriu vientisą ryškiaspalvį arba monochrominį „kilimą“. Kitur pasitelkdama siuvinėto rašto kontrastingą ritmiką savitai pratęsiu pirminį linijų ir formų derinį“.

Daugiau apie Loretą http://www.ldsajunga.lt/Nariai-2118-Loreta_Zdanaviciene1?fbclid=IwAR0gDZ1MpGzm2lXH8ALo_u6zm_YkneUfFq829f_pNUcroTY5BdNbrXeK9PI

 

Dalintis