2017 02 09 – 03 18 “3xVilnius” Paroda skirta Kazio Bradūno 100-mečiui

„3X VILNIUS“

Kazio Bradūno apdainuotas Vilnius – ryški poeto žymė jo gausios poezijos lobyne. Tuose eilėraščiuose išgirstas skirtingas tonacijas – skaudžiu ilgesiu dvelkiančias egzilio laikotarpio eiles – ir viltinga šviesa nuskaidrintas paskutiniųjų jo metų dedikacijas MIESTUI.

Sostinės Taryba 2017-uosius  paskelbė poeto Kazio Bradūno metais. Patį pirmąjį savo poezijos rinkinį – „Vilniaus varpus“ – kūrėjas paskyrė Vilniui.

Vilniuje Kazys Bradūnas gyveno studijų metais, čia telkė jaunuosius lietuvių rašytojus – būsimus žemininkų kartos menininkus.

Po Antrojo pasaulinio karo gyvendamas ir rašydamas išeivijoje, Kazys Bradūnas savo poezija įkvėpė okupuotoje Lietuvoje kuriančius poetus – Justiną Marcinkevičių, Marcelijų Martinaitį, Juditą Vaičiūnaitę, Sigitą Gedą . Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Kazys Bradūnas grįžo gyventi į Vilnių ir įsiliejo į sostinės kultūrinį gyvenimą.

Paroda „3XVILNIUS“ sumanyta kaip poezijos ir dailės susitikimo vieta, kai po vienu stogu kalbasi poeto eilės ir dailės mokyklų mokinių darbai, skirti atrasti ir pagerbti Vilnių ir Poetą.

Parodoje eksponuojami Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos, J. Vienožinskio dailės mokyklos ir Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos darbai iš mokyklų fondų.

Atidarymo metu skambės poeto eilės ir vyks netradicinė dailės pamoka – akcija – PIEŠIAME POEZIJĄ.

Parodos atidarymas vasario 10 d. 16 val.
Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Vilniaus g. 39 (Vilniaus mokytojų namai, I a.)

Dalintis