Jūratės Stauskaitės piešinio “Paukštė – Motina” atidarymas VU Žalgirio klinikoje

Jūratės Stauskaitės piešinys „Paukštė – Motina“ – Vilniaus universiteto Žalgirio klinikos erdvėje

2017 m. spalio 25 d.  Vilniaus universiteto Žalgirio klinikos erdvėje iškilmingai atidarytas Jūratės Stauskaitės kolektyvinis piešinys „Paukštė – Motina“.

Šis piešinys į klinikos erdvę atkeliavo iš šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius‘17“, vykusios „Litexpo“ parodų rūmuose šių metų birželį. Tai buvo gausus ir įvairus ne tik dalyvių ir įdomių sprendimų skaičiumi, bet  ir netikėtais pasirodymais renginys.

Vienas originaliausių mugėje buvo – Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos projektas – Jūratės Stauskaitės paroda „ESU“, kurioje autorė pateikė siurprizą – išskirtinį, reprezentatyviausią stendo erdvės plotą paskirdama bendram savo ir mažųjų savo (Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos ir Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos edukacijų centro „Galeriukas“) mokinių piešiniui PAUKŠTĖ – MOTINA.

Sumanymas gimė spontaniškai, beveik parodos išvakarėse, kai ir buvo nupieštas pirminis – didysis dailininkės piešinys tiesiai ant sienos. Parodos atidarymo dieną 10 mokinukų nuo 4 iki 7 metų amžiaus, suteikė piešiniui minėtą „Paukštės – Motinos“ vardą ir „apgyvendino“ jo erdvę savitomis interpretacijomis. Taip, autorės žodžiais tariant „buvo suartėta su kūrybingu vaikų pasauliu netausojant baltos sienos, dažų ir bendrystės“.

Nauja ir tai, kad piešinį sumanė savo erdvėse įkurdinti Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika, kurioje nuolat eksponuojami vaikų kūriniai.

„Anksčiau visi tą koridorių prabėgdavo“ – sakė jos vadovė prof. Alina Pūrienė – „dabar – sustoja ir diskutuoja. Gal ir dantys mažiau skaudės…“

Ši iniciatyva, galima tikėtis, paskatins kitas institucijas susidomėti originaliais interjerų puošimo būdais, įtraukiant nepakartojamą vaikų kūrybą, o tarptautinė meno mugė ArtVilnius, šiuo metu tęsianti populiarią edukacijų programą „Tarp kūrėjų“, gal įtrauks į savo ekspozicinius planus ir vaikiško pasaulio elementus.

Piešinio atidaryme dalyvavo ArtVilnius’17 kolektyvas: vadovė Diana Stomienė, rinkodaros vadovė Joana Trimonienė, viešųjų ryšių ir komunikacijos atstovė Karolina Tomkevičiūtė, VU Žalgirio klinikos vadovė prof. Alina Purienė, Žalgirio klinikos personalas, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos vadovė Justina Gražytė, bendro piešinio autoriai, jų tėveliai ir kiti Žalgirio klinikos svečiai.

Kolektyvinio piešinio autoriai:

Jūratė Stauskaitė, Liepa, Vėja, Liusita,Uma, Rapolas, Vaiva, Kornelija, Laura, Veronika, Emilija.

 

 

 

Dalintis