10 25 – 11 10 “Švytėjimas”

PARODOS ATIDARYMAS SPALIO 25 D. 18 VAL.

Paroda veiks nuo spalio 25 iki lapkricio 10 d.

VVJMG iniciatyva „Pristatome jaunus profesionalaus meno kūrėjus“, tai iniciatyva, kurios tikslas suteikti jauniems profesionalaus meno kūrėjams (iki 35 m. ir turintiems meninį išsilavinimą) galimybę pristatyti visuomenei savo kūrybos identitetą ir potencialą rengiant personalines ir/arba grupines parodas VVJM galerijos erdvėse ir tokiu būdu įsilieti į šiuolaikinį Lietuvos kultūrinį lauką, bei prisidėti prie jo augimo. Džiaugiamės, kad ši iniciatyva po truputį įgauna pagreitį. Po pernai pristatytų Antano Šerono, Dalios Juodakytės ir šiemet Godos Lukaitės personalinių kūrybos parodų pristatome grupės jaunų profesionalių kūrėjų Artūro Mitino, Dovydo Alčauskio, Eglės Petrošiūtės, Monikos Kornilovos, Simonos Merijauskaitės bendrą parodą ŠVYTĖJIMAS.

ŠVYTĖJIMAS

Jeigu žiūri į pasaulį kaip į spalvą ir šviesą – nelieka daiktų. Pranyksta materialumas, viskas įgauna kitą pavidalą – kintantį ir neaprėpiamą, besikuriantį ir pranykstantį. Taip pasirodo švytėjimas: kuriasi naujos formos. Švytėjimas veika kaip trauka.
Ši paroda apie naujų vaizdinių, juslinių, tikrovės patirčių paiešką tapyboje. Kartu tai ieškojimas savo matymo – analizuojant šviesą, spalvą, siekiant suvaldyti paveikslo erdvę. Ieškome savo būdų, vietų bei galimybių atrasti naujas prisilietimo formas – eksperimento, įsiklausymo ir susitapatinimo keliu.
Kūryboje mes randame bendrų sąlyčio taškų, todėl tai ne pirma paroda kartu. Tai bendravimo būdas. Ši paroda – bendras kūrinys, kuriame kiekvieno mūsų kūryba pasipildo ir prasiplečia.

Dalintis