09.15 – 10.03 – KŪNAS. Aprengti, išardyti

Parodoje pristatomi Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedros studentų (ir alumnų) kūriniai. Čia analizuojamas santykis su kūnu, kuris atskleidžiamas per specialybinį dualizmą – galimybė taikyti (atliepti racionalius funkcinius poreikius) arba priešingai – funkciją paneigti. Funkcijos ir anti funkcijos dilema, per santyki su žmogaus kūnu, skleidžiasi visoje parodoje. Viena vertus pristatomi labai racionalūs audinių dizaino sprendimai, kurie taikomi aprangoje ar interjere, kita vertus jaunieji kūrėjai elgiasi priešingai – įprastinę kūno “aprengimo” funkciją – bando paneigti, primindami, kad rūbas yra ir istorijų liudininkas, o žmogaus kūnas gali būti vaikščiojanti reklama, protesto įrankis, gyvoji skulptūra… Parodoje kvestionuojama ne tik pati funkcija, bet ir tradicinis medžiagiškumo ar technikos supratimas: megzti galima ne tik šaliką ar kojines – bet ir kontaktą su žiūrovais palaikantį autoportretą, šaržuotas žmogaus figūras, siūti ne tik reikalingus daiktus, bet ir abstrakčias skulptūras… O kartais medžiaga tampa visiškai efemeriška ir apie jos būvimą liudija tik likęs įspaudas ant žmogaus odos.

Parodos dalyviai

Klaudija Adelė Armonavičiūtė, Greta Matevičiūtė, Jelena Škulienė, Katažina Jancevič, Kotryna Danytė, Aleksandra Glušinaitė, Dovilė Karvelytė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Mantas Televičius, Saulė Poškutė, Lijana Skrockaitė, Gabrielė Žiogelytė, Rasa Jundulaitė, Lina Svarauskaitė, Simona Pabrėžaitė.

Paroda organizuojama kartu VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra.

Tekstilės meno ir dizaino programa

Tekstilė – šiuo metu yra viena iš įdomiausių, plačias galimybes atverianti šiuolaikinio meno ir dizaino sritis. Suteikianti neribotas saviraiškos galimybes dirbant su minkštaisiais paviršiais, kuriant audinių dizainą rūbams, interjerams arba priešingai – kvestionuojanti tradicinį funkcinį jos supratimą – pasitelkiant minkštuosius paviršius konceptualiai idėjai, istorijos pasakojimui, protestui ir pan. Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedra – tai laisvės ir naujų eksperimentų laboratorija, ne tik atliepianti, bet ir kurianti tekstilės meno tendencijas, bei siekianti tvariais būdais patobulinti mūsų aplinkos kokybę.

Parodą remia

Parodą dalinai finansuoja

Dalintis