Edukatorės

Vida Židonienė

Muzikos akademijoje baigiau aktorės specialybę. Esu ištikima savo profesijai, todėl nesumeluotos akimirkos menas mane domina labiausiai, jis uždega šviesą širdyje, kurią ne bus lengva išjungti. Idėjų semiuosi iš vaikų, pasakų, poezijos, žaidimų ir netikėtų susitikimų. Mano darbinis moto – ne nusileisti, o pakilti iki Vaikų lygio. Didžiausias pasiekimas – nuostaba ir šypsena vaiko veide. Didžiausias noras- kad vaikystė neapleistų mano širdies. Didžiausias meno kūrinys, kurį sukūriau savo rankomis – mano molinis namas.

Sigita Emilė Bausienė

Esu nuolat kutenama fantazijos, mano gyvenimą puošia tekstilė ir džiugina vaikai. Galiu ilgai “medituoti” siuvinėdama paveikslus ar veldama pasaulį iš vilnos, su malonumu kuriu papuošalus ir priimu bet kokius kūrybinius iššūkius. Nuo pat mažų dienų norėjau būti dailininke. Kai užaugau, atradau prasmę mokytojo darbe. Manau, kad mokytojas turi būti pavyzdžiu, švelniai nukreipti vaikus tinkama linkme, padėti jiems suprasti save, atsiverti, išlaisvinti savo fantaziją. Tikiu, kad estetika turi lydėti vaikus nuo pat mažumės, kad bet kokio amžiaus kūrėjai ir jų darbai verti pagarbos. Mėgstu dalintis tuo, ką moku ir galvoju, kad kiekvienas mūsų turime šansą pakeisti pasaulį į gerąją pusę.

Dagnė Gumbrevičiūtė

Esu tarpdisciplininio meno kūrėja, nes tai sritis, kuri talpina savyje visa, kas man įdomu. Kartais man įdomu kurti filmus arba jų scenografiją, fiksuoti kiekvieną menkiausią detalę ir jausmą, o kartais ateina tapybos periodas, kai visi vaizdai šiek tiek išskysta ir susilieja į paletę. Kūryba man suteikia palankiausią terpę nuolatos stebėtis, patirti kupiną įspūdžių vidinę kelionę, o darbas su vaikais tarsi įgalina tapti tokių kelionių gide. Kai vaikams suteikiama erdvė ir palaikymas eksperimentui, kūrybiniam šuoliui, staiga kūrybingumas įgauna visai kitus matmenis, motyvaciją bei džiaugsmo skalę.