Projekto “Artišokas: alternatyvūs kūrybos vakarai jaunimui” paroda 10 16 – 11 29

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija pristato projekto jaunimui „ARTIŠOKAS“ – alternatyvūs kūrybos vakarai jaunimui parodą

Paroda veiks nuo spalio 16 d. iki lapkričio 29 d. Vilniaus mokytojų namų parodinėje erdvėje „Vieno kūrinio kampas“

„Artišoko“ idėja kilo iš būtinybės atsigręžti į šiuolaikinio jaunimo kokybiško neformalaus kūrybinio užimtumo, kūrybiško verslumo ugdymo ir kūrybiškumo skatinimo būtinybę Lietuvoje.

Projektas „Artišokas“, tai alternatyvūs kūrybos vakarai, susitikimai, pokalbiai, kūrybinės dirbtuvės skirtos Lietuvos jaunimui (rekomenduojame 15-18 m. jaunimui), skatinančios jaunimo verslumą, idėjų generavimą, motyvuojančios, raminančios ir ugdančios kūrybiškumą. Visi šie segmentai yra būtini siekiant būti konkurencingu šiandieninėje visuomenėje, kur jaunas žmogus dažnai jaučiasi pasimetęs, yra nemotyvuotas ir nežinantis ko griebtis.

Siekėme, kad projekto veiklos būtų tarpdiscipliniškos, aktualios jaunimui, skatinančios jaunimo verslumą, įtraukiančios, nesukeliančios papildomos įtampos, priešingai – raminančios ir suteikiančios pasitikėjimą savo jėgomis. Kūrybinių dirbtuvių jaunimas metu aiškinosi vizualinės komunikacijos principus, kompozicijos dėsnius, mokėsi dirbti komandoje, pastabumo, atvirumo, viešo kalbėjimo subtilybių, kūrybos pagrindų, piešė, tapė, dalyvavo grafikos dirbtuvėse ir pan.

Į projekto veiklas  siekėme įtraukti kuo įvairesnių specialybių inspiruojančius menininkus, pedagogus, jaunus kūrėjus ir aktorius (tekstilės, grafikos, dizaino, dailės, medijų meno, šokio meno, dailės terapijos, verslo atstovus, muzikantus ir kt.), kurie novatoriškomis priemonėmis ir šiuolaikinėmis edukacijomis, savo sėkmės istorijomis skatino jaunimą atskleisti savo vidines emocijas, pajusti kūrybos naudą ir kūrybiškumą pritaikyti kasdieninėse situacijose.

Projekto metu buvo surengta 20 panašaus pobūdžio susitikimų kūrybinių dirbtuvių. Grafikė Inga Dargužytė vedė minimalizmo tiek gyvenime tiek kūryboje dirbtuves „Kai mažiau yra daugiau“, savęs emocinio suvokimo ir empatijos dirbtuves pristatė tekstilininkas-meno terapeutas Mantas Televičius, Su LMTA etnomuzikologijos studente Milda Morkūnaitė mokėmės klausytis vieni kitų, sesės drabužiū dizainerės, drabužių studijos  „Šarka įkūrėjos“ Onė Maldžiūnaitė ir Justė Kondratė nebedėvimiems drabužiams suteikė antrą gyvenimą, su keramike Jūrate Mačionyte gaminomės „Yo-Yo“ dirbtuvėse „Kaip šauksi, taip atsilieps“, su menininke Jelena Škuliene kalbėjomės apie stiprybes ir silpnybes, dalyvavome „Pojūčių teatro“ kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose buvo galima per penkias jusles pažinti save, dalyvavome Austėjos Juodkaitės ekspresyvios muzikos terapijos patyrimo užsiėmimuose, su grafikos dizainere Dovile Stasiulyte kalbėjome apie „Grafinį identitetą“, mokslininkė-pedagogė Lina Rutkienė padėjo mums parašyti kūrybinį motyvacinį laišką, menininkas Simonas Nekrošius vedė muzikos ir dailės integruotas kūrybines dirbtuves „Garso inkliuzas“, taip pat apsilankėme erdvėje „Studium Pi“.

Projektą uždaro paroda ekspozicijų salėje „Vieno kūrinio kampas“. Čia eksponuojami susitikimų-kūrybinių dirbtuvių metu sukurti darbai ir foto medžiaga vaizduojanti veiklų procesą.

Tikimės, kad mūsų gerosios praktikos pavyzdys įkvėps ir kitus ieškoti naujų kūrybinių atradimų.

 

Organizatorius VšĮ Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Projekto vadovė Justina Gražytė

DSC_04361

 

Dalintis